NZOZ MEDICUS Jerzy Psiuk, ul. Kużaja 57, 41-922 Radzionków
Tel.: (32) 389-88-20
REJESTRACJA: 500 683 143


Osteopatia

 

 

Osteopatia jest rozbudowanym systemem leczenia manualnego, powstałym ponad 100 lat temu w USA który nieustannie się rozwija i ewoluuje. Ojcem osteopatii jest dr A.T Still, lekarz medycyny, który nie był zadowolony z efektów leczenia tradycyjnego, dlatego stworzył koncepcję leczenia człowieka jako całości.               Stiil stwierdził bowiem, że wszystkie układy naszego ciała mają na siebie wzajemny wpływ i dysfunkcja jednego lub więcej układów  (mięśniowo-szkieletowego, trzewnego, nerwowego, krwionośnego lub aspektów psychicznych) może spowodować lub wpłynąć na zaburzenia czynnościowe w innych układach ciała.     Ludzkie ciało ma zdolności do regeneracji (samoleczenia), więc należy przywrócić odpowiednie warunki w organizmie, które umożliwią osiągnięcie równowagi czynnościowej. Osteopatia jako dziedzina medycyny jest znana w USA, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i praktycznie we wszystkich rozwiniętych krajach Unii Europejskiej, w Polsce dopiero raczkuje...

 

 

Osteopata ( D.O. - dyplomowany osteopata) jest specjalistą o bardzo zaawansowanym wykształceniu medycznym. Studia Osteopatyczne trwają 5 lat, na które można się dostać po ukończeniu lub w trakcie studiów medycznych/ rehabilitacyjnych (które również trwają 5-6lat).
Osteopata diagnozuje i leczy za pomocą technik manualnych, które dzięki wieloletnim kształceniu z dziedzin nauk medycznych są bardzo skuteczne i bezpieczne dla pacjenta.